Poradna Bachovy květové terapie

Bachovy květové esence - osobní rozvoj

Bachovy květové esence dokáží člověka úžasně podpořit na cestě osobního rozvoje. Hodně lidí přestává Bachovy esence užívat, když se jim uleví z nejhoršího - z depresí, úzkosti, vyčerpání, beznaděje a jiných dalších těžších emočních stavů, které jim brání cítit se alespoň trochu spokojeně.

Bachovy esence mají ale ještě mnohem širší záběr než pouze ten, aby člověka dostaly z nejhoršího a on alespoň trochu vydechl a uvolnil se. S jejich pomocí člověk může doslova růst a rozvíjet svůj potenciál.

Já sama jsem se právě díky bachovkám ve svém životě hodně posunula. Když jsem se před pár lety pustila do tvoření svého dlouhodobého snu a vykročila jsem na cestu k realizaci mé Poradny Bachovy květové terapie, ocitla jsem hned několikrát před výzvami, které pro mě byly zpočátku příliš velké, a energii potřebnou k jejich zdolání jsem si dodávala právě pomocí Bachových esencí.

Kdy a s čím mohou Bachovy esence na cestě osobního rozvoje pomoct? Uvádím několik příkladů:

1) Pomohou Vám překonat strach. Stává se velice často, že lidé mívají nějaké sny, které by rádi zrealizovali, ale brání jim v tom strach. Bachovy esence Vám dodají potřebnou odvahu k tomu, abyste své strachy z čehokoliv překonali a za svými sny vykročili.

2) Pomohou Vám očekávat spíše úspěch než neúspěch. Lidé mají často sklon zaměřovat se spíše na to negativní, co by se mohlo stát, když by vykročili ze své komfortní zóny a začali uskutečňovat své sny. Bachovy květové esence Vám pomohou zaměřovat pozornost spíše na pozitivní stránku věci a věřit v úspěch.

3) Pomohou Vám vybrat si směr. Často nám trvá, než vůbec najdeme to, čemu bychom se chtěli věnovat a co by nás naplňovalo. Lidé mají mnohdy více zájmů a činností, které je baví, ale nedaří se jim vybrat si jednu, které by se věnovali naplno. Bachovy esence Vám pomohou zamířit energii směrem, který je pro Vás nyní nejlepší, a netříštit ji do mnoha směrů najednou.

4) Pomohou Vám dokončovat, co máte v plánu, a nedokládat činnosti, které jsou pro přiblížení se k realizaci Vašich snů podstatné. Prokrastinace je populárním termínem dnešní doby a ve světě osobního rozvoje se s ním setkáváme velmi často. Jedná se zkrátka o odkládání a odsouvání činností, které jsou pro náš úspěch rozhodující, ale nám se do nich nechce. Bachovy esence nám dodají potřebnou energii k jejich uskutečnění.

5) Pomohou Vám nenechat se odradit druhými od Vašich záměrů. Stává se, že druzí nás nemusí právě podpořit v tom, k čemu se chystáme, a mohou nás svými postoji dokonce nabádat k tomu, abychom se do realizace našich nápadů nepouštěli. Bachovy esence nám pomohou následovat naše vnitřní vedení a důvěřovat tomu, že nás vede k tomu co je pro nás prospěšné. Dodají nám také energii k tomu, abychom zůstali ve svých přesvědčeních neochvějní

6) Pomohou Vám k tomu, abyste cestu za svými sny nevzdali a trpělivě krok za krokem postupovali vpřed. Bachovy esence Vám dodají naději, když ji na cestě za svými sny začnete ztrácet, a zklidní Vás, když budete mít pocit, že vše neběží tak rychle, jak byste si přáli.

7) Pomohou Vám odpoutat se od minulosti a poučit se z chyb. Možná se Vám v životě kdysi něco nepovedlo a máte pocit, že už nemá smysl se do něčeho nového pouštět. Možná opakujete stále stejné chyby a nedaří se Vám vystoupit z naučených vzorců jednání. Bachovy esence Vám pomohou nechat minulost minulostí, poučit se z ní, s důvěrou vykročit znovu a neopakovat při tom dokola stále stejné chyby.

8) Pomohou Vám zlepšit Vaši rozhodnost. Možná stále váháte, zda se rozhodnout pro tohle či ono, což Vás stojí spoustu energie, kterou byste mohli využít k tvoření Vašeho snu. Možná se prostě nemůžete rozhoupat. Bachovy esence Vám dodají potřebnou energii k tomu, abyste takové rozhodnutí udělali, nestáli na místě a pohnuli se vpřed.

Existuje samozřejmě mnoho dalších situací a emocionálních stavů a stavů mysli, se kterými Vám mohou Bachovy esence pomoct tak, abyste se ve svém životě posunuli dál a dokázali jste plně rozvinout Váš potenciál. 

Reference klientů:

"Určitě se po užívání esencí zlepšila má rozhodnost. Už neřeším, zda můžu udělat to nebo ono. Prostě si řeknu, že to zkusím, a ono to nějak dopadne. Též se snažím věnovat více energie pozitivnějším věcem a nesoustředím se na negativní věci, když vím, že mi pak zbytečně berou energii." Jana K., Rychnov nad Kněžnou
 
"Pomalu se blížím ke konci se svými kapičkami. Mohu jen potvrdit, že jasně pociťuji jejich kladný účinek. Co se týče otázky práce, jsem klidnější a smířená se situací, nepřepínám se a nehledám chyby na druhých. To je úžasný pokrok." Věra, Praha
 
"Určitě se cítím jinak. Dnes jsem si již vyzkoušela hraní před lidmi. Museli jsme zahájit vernisáž a bylo to takové rychlé a nečekané. No ale musím říct, že hraní proběhlo nečekaně klidněji a už to z mé strany nebylo tak nervózní, takže to byla celkem dobrá zkouška před koncertem. Určitě i to mě uklidní, že vím, že jsem to zvládla dobře." Kateřina, Ústí nad Labem
 
„Cítím větší radost a takovou lehkost. Jako kdyby mi něco z hlavy zmizelo, něco se "vygumovalo". Mám pocit, že se ve mně něco přeskládává. Všimla jsem si, že více oslovuji ostatní, i cizí lidi, a oni mě také. Jsem klidnější, více se rozhoduji v souladu s tím, co mě dovede k mým cílům, více si uvědomuji, co dělám. Ještě nejsem tam, kde chci být, ale odpoutávám se od toho, co nebo kam nechci. Více přijímám sebe, ale i syna, cítím více lásky. Dostávám větší chuť do života, jakoby se kolem mě roztahovala mlha." Jana, Německo