Poradna Bachovy květové terapie

Bachovy květové esence - balzám pro ženy

Bachovy květové esence jsou skvělým pomocníkem pro ženy ve všech obdobích jejich života, což mohu potvrdit na základě mých vlastních několikaletých zkušeností s nimi a i na základě zkušeností mých klientek, a následně i ze zkušeností terapeutů a lektorů Bachovy květové terapie, jejichž práci jsem studovala nebo navštívila jejich vzdělávací semináře.

Já sama jsem Bachovy esence užívala v mnoha náročných obdobích mého života a pokud se objeví v mém životě události nebo okolnosti, které mě zaskočí, nebo jen zkrátka zpozoruji, že se mé myšlení a emoce vychylují z rovnováhy a nabírají negativní směr, namíchám si sama sobě užívací lahvičku esencí dodnes. 

Kdy a s čím mohou Bachovy esence ženám pomoct? Uvádím několik příkladů:

1) Pomohou Vám přijmout se takové, jaké jste. Více si sebe sama vážit a více si důvěřovat. Hodně žen trpí nízkým sebevědomím, nelíbí se jim jejich vzhled a připadají si horší a méně schopné než jiné ženy. Nízké sebevědomí a s tím mnohdy související obavy vyjádřit svému okolí to, co skutečně cítíme a chceme, vede k tomu, že hodně žen žije životy podle toho, jak to od nich vyžaduje okolí a chybí jim radost. Bachovy esence Vás podpoří v tom, abyste z tohoto pojetí sebe sama dokázaly vystoupit a změnily svůj přístup k sobě samým.

2) Pomohou Vám lépe se vypořádat se životními změnami. Mnohdy se stěhujeme, měníme práci nebo otěhotníme a narodí se nám děti, nebo se rozejdeme s partnerem či manželem nebo od nás odejde on, děti nám odejdou z domu, procházíme obdobím přechodu atd. Těch změn, které v našich životech mohou nastat, je spousta a jsou pro nás náročné. Ne vždy se podaří, procházet jimi s nadhledem, optimismem a důvěrou v běh věcí. Bachovy esence Vám pomohou projít tyto změny s větší lehkostí, uchovat si naději a pomohou Vám uzavřít minulost a vykročit do nového.

3) Pomohou Vám zbavit se výčitek a pocitů viny. Hodně žen si něco vyčítá a to je stojí spoustu energie, kterou by mohly využít na něco jiného. Některým ženám například připadá, že nejsou dost dobré mámy. Některé ženy si vyčítají, že nedokáží zhubnout. Některé ženy se také často cítí zodpovědné za selhání druhých a viní se z jejich nezdarů atd. Bachovy esence dokáží přetransformovat tyto pocity viny na pocity úcty k sobě samým a k uvědomění, že vždy konáme tak, jak nejlépe dovedeme.

4) Pokud jste těhotné, pomohou Vám zvládnout všechny pocity, které v tomto období můžete prožívat a trápit se jimi. Může se jednat o velké výkyvy nálad, strach o děťátko nebo strach z porodu. Můžete si s přibývajícími kily připadat ošklivá a tlustá. Možná jste otěhotněla nečekaně a ještě jste se s těhotenstvím nevyrovnala a vyčítáte si, že se ještě tak úplně na děťátko netěšíte. Možná jste z té zprávy ještě v šoku. Možná jste třeba o děťátko přišla a je to pro Vás velmi bolestné a nemůžete se s tak obrovskou ztrátou vyrovnat. Možná se nemůžete rozhodnout, kde a jak byste chtěla rodit. S tím vším Vám mohou Bachovy esence pomoct.

5) Pomohou Vám dělat si méně starostí a více si užívat přítomnosti a být vděčná za to, co právě je. My ženy často zbytečně moc přemýšlíme nad tím, co by se mohlo nebo nemohlo stát, jestli jsme něco nemohly udělat jinak, co budeme dělat o víkendu, co budeme dělat zítra a co budeme dělat za deset minut. Mnohdy jsme svou pozorností zcela jinde, než vlastně právě jsme. Přemíra myšlenek v hlavě a neschopnost je ovládat dokáže velmi vyčerpávat. Bachovy esence Vám pomohou zklidnit Vaší mysl, dělat si starostí méně a soustředit se více na přítomnost.

6) Pomohou Vám k tomu, abyste byla více sama sebou, dokázala upřímně a otevřeně ventilovat průběžně své pocity, aniž byste je v sobě dlouhodobě hromadila, a následně je uvolňovala nekontrolovanými výbuchy, které Vás mrzí. S jejich pomocí zvládnete říct druhým "NE", pokud to tak budete cítit. Po jejich užívání se budete více řídit tím, co chcete Vy sama a je v souladu s Vaším srdcem.

7) Pomohou Vám naučit se odpočívat. Jak jsem vypozorovala i sama na sobě, je umění odpočívat pro mnohé ženy něco, co se musí naučit. Hodně žen má pocit, že si odpočinek nemohou dovolit. Hodně žen nedokáže vůbec vypnout a zastavit se. Hodně žen se díky tomu, že si nedovolí poslouchat signály svého těla a vědomě střídat fáze aktivity a odpočinku, dostává až do stavu celkového vyčerpání a pasivity. Bachovy esence Vás naučí lépe zacházet s energií, kterou máte k dispozici a obnoví Vaše energetické rezervy.

8) Bachovy esence Vám pomohou zbavit se pocitů zoufalství v dobách, kdy pro Vás Vaše současná situace dosáhla mezí únosnosti. Pokud se delší dobu nacházíte v situaci, která je pro Vás neúnosná, mohly jste již propadnout pocitům tak velké skepse, apatie, rezignace, beznaděje a vyčerpání, že již není ve Vašich silách, dostat se z tohoto rozpoložení ven. Bachovy esence Vám pomohou nalézt ve Vašem životě opět světlo a naději a vystoupit z programů myšlení a chování, které je pro Vás destruktivní.

Existuje samozřejmě mnoho dalších situací a emocionálních stavů a stavů mysli, se kterými Vám mohou Bachovy esence pomoct tak, abyste se opět cítily více samy sebou a prožívaly svůj život ve větší harmonii. 

Reference klientek:

"Cítím se po esencích podstatně líp, červíček v hlavě je opravdu hodně přišlápnutej. Občas se pokusí, ale jsem schopna svoje myšlenky kontrolovat a usměrnit, vlastně přestat jimi trápit samu sebe. Cítím se vyrovnanější a klidnější. Jsem moc ráda, že jsem Vás poznala." Alena, Karlovy vary 
 
"Dobrý večer, Kláro, musím říct, že výsledky cítím. Nejsem tak vystresovaná, lépe zvládám vztek, nemám tak často pocit bezmoci a marnosti, směji se a i s manželem je to mnohem lepší. Je to tady o dost klidnější. Dcerka je super, skoro se nevzteká, najednou je její hlavička lehčí a má oči i pro jiné věci." Petra, Louňovice 
 
"Nikdy bych tomu nevěřila, že bude něco takového fungovat, a je mi jedno jak esence fungují. Jestli je to jenom v hlavě nebo opravdu v esencích, prostě je mi hrozně dobře. Za tu krátkou dobu jsem vyřešila spoustu problémů a s naprostým klidem. Baví mě zase domácnost, nejsem unavená, a zdá se mi, že se všechno řeší samo." Lidka, Březůvky